“FASER” S.A. : na Międzynarodowych Targach Technologii Obronnych i Bezpieczeństwa w Brnie

“FASER” S.A.: na Międzynarodowych Targach Technologii Obronnych i Bezpieczeństwa w Brnie

Z ofertą dla wojska i straży pożarnej

Po raz pierwszy Fabryka Sprzętu Ratunkowego i Lamp Górniczych „Faser” SA uczestniczy zagranicznych targach szeroko rozumianego przemysłu obronnego i bezpieczeństwa. Rozpoczynające się dzisiaj (29 maja br.), trzydniowe Międzynarodowe Targi Technologii Obronnych i Bezpieczeństwa w Brnie (IDET) są adresowane nie tylko dla wojska, ale także m.in. policji i straży pożarnej. Są prezentacją technologii i usług związanych z bezpieczeństwem obywateli (w tym informatycznych), wyposażeniem, nowoczesnych metod kryminologicznych i eksperckich. Są połączone z Międzynarodowymi Targami Wyposażenia i Usług Pożarowych (PYROS).

– Dotychczas naszą ofertę dla służb obronnych i bezpieczeństwa obywateli prezentowaliśmy tylko na wystawach krajowych, uczestnicząc regularnie w kolejnych edycjach Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego oraz Ekomilitaris. Staramy się dynamizować naszą aktywność ofertową w różnych aspektach. Dlatego zdecydowaliśmy się na debiut naszej oferty dla wojska i straży pożarnej na targach zagranicznych. W Brnie prezentujemy sześć typów aparatów do ochronny dróg oddechowych, w tym powietrzne, oraz filtropochłaniacze do różnego rodzaju obiektów i pojazdów, a także szeroką game lamp z ładownicami. Mamy uprawnienia do eksportu tego typu wyrobów. Mamy nadzieję, że nasz udział w targach w Brnie z biegiem czasu i nawiązanych kontaktów przełoży się na zwiększenie odbiorców naszych produktów – mówi Tomasz Sosnowski, prezes zarządu- dyrektor generalny Faser SA.

IDET odbywają się w cyklu dwuletni. Są jednym z największych prezentacji technologii obronnych i bezpieczeństwa w Europie Środkowej i Wschodnie. W 2017 roku zgromadziły 515 wystawców z 30 państw. Odwiedziło je ponad 32 tysiące gości, w tym prawie 1800 zagranicznych. Te wystawa handlowa w Czechach wzbudza duże zainteresowanie nie tylko delegacji wojskowych i ministerstw obronny z kilkudziesięciu krajów świata. Wśród zwiedzających są pasjonaci służb mundurowych i specjaliści przemysłu obronnego i bezpieczeństwa.

Oprac. J. Talarczyk