SCBA ProffAir APS/4

APARAT POWIETRZNY DO PROFESJONALNYCH ZASTOSOWAŃ

SCBA ProffAir ® APS/4

 
proffair1Nowa linia aparatów powietrznych, butlowych produkcji FASER S.A. o nazwie handlowej ProffAir ® to profesjonalny sprzęt ochrony dróg oddechowych zaprojektowany do zastosowań w ratownictwie oraz ochronie pracy, w warunkach konieczności izolowania się od atmosfery otoczenia ze względu na obecność substancji szkodliwych /gazy, pary, pył/ lub niedostatecznej ilości tlenu.
Nowością jest rozwiązanie techniczne maski twarzowej i automatu oddechowego, które wprowadza na rynek pierwszą, pełną wersję nadciśnieniową aparatu powietrznego produkcji krajowej jako następcę znanej na rynku linii aparatów powietrznych – APS/3.
Z uwagi na szczególne przeznaczenie aparatu do pracy w środowisku o dużym stopniu skażenia, aparat przewidziany jest także do współpracy z gazoszczelną odzieżą ochronną producentów krajowych i zagranicznych.
Ergonomiczny noszak oraz lekka butla kompozytowa ułatwiają pracę w trudnych warunkach. Modułowa konstrukcja aparatu powietrznego ProffAir ® umożliwia jego kompatybilność z wcześniejszą linią produktu dając użytkownikowi możliwość współpracy oraz unowocześnienia sprzętu. W zależności od wybranych typów masek i automatów oddechowych aparat można stosować w wersji nadciśnieniowej lub normalnociśnieniowej
 

 

Podstawowe zalety aparatu:
– Podstawowym elementem aparatu jest płyta nośna dopasowana ergonomiczną formą do anatomicznej budowy ciała człowieka. Antystatyczna, łatwa w utrzymaniu czystości.
– Podłużne otwory po bokach umożliwiają wygodny, ręczny transport kompletnego aparatu, a także zakładanie aparatu przez głowę.
– W górnej części płyty nośnej zamocowane jest łoże butli, które umożliwia w krótkim czasie bez użycia dodatkowych narzędzi montaż butli lub zestawów butli powietrznych.
– System redukcji ciśnienia:
Dwustopniowy o rozdzielonych stopniach redukcji:
I stopień – reduktor,
II stopień – automat oddechowy
– Maski twarzowe – panoramiczne o dużym polu widzenia.
– Pasy nośne – szerokie nie wpijające się w ramiona z samoblokującymi klamrami zaciskowymi zapewniającymi łatwą i szybką regulację długości jednocześnie zabezpieczając przed przypadkowym poluzowaniem.
– Pas biodrowy – szeroki, zabezpieczający przed przemieszczaniem się aparatu w trakcie użytkowania. – Wyposażony w samoblokującą klamrę zapinającą, regulującą długość obwodu pasa oraz umożliwiającą szybkie lecz kontrolowane jego rozłączenie
– Urządzenie kontrolne – manometr obrotowy
– Urządzenie sygnalizacyjne – ciśnienie zadziałania sygnału ostrzegawczego: 5,5+/-0,5 MPa do 0 MPa

Możliwość podłączenia butli lub zestawów:

– butle stalowe /zapas powietrza/1 x 6,0 dm3/ 30 MPa – 1800 dm32 x 4,0 dm3/ 20 MPa – 1600 dm3 – zestaw

– butle kompozytowe /zapas powietrza/

1 x 6,8 dm3/ 30 MPa – 2040 dm3

 

Połączenie maska – automat oddechowy:

– Gwint M45x3 lub szybkozłącze

Podłączenie automatu oddechowego na przewodzie zredukowanego ciśnienia:

– szybkozłącze

Aparat spełnia wymagania normy PN-EN 137

SCBA ProffAir APS/4N- …typ 1
Certyfikat oceny typu WE nr.WE/S/1128/2008

ProffAir APS/4N- …typ 2
Certyfikat oceny typu WE nr WE/S/1509/2010
Certyfikat CNBOP – 2385/2015