“FASER” S.A. : wśród Platynowych Wystawców Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego

FSRiLG “Faser” S.A. wśród Platynowych Wystawców Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego

Zwiastun oferty produkcyjnej

Podczas rozpoczynających się wkrótce Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego ,,KATOWICE” tytuł i statuetkę Platynowego Wystawcy otrzyma Fabryka Sprzętu Ratunkowego i Lamp Górniczych „Faser” SA. Organizatorzy targów (Polska Technika Górnicza SA) uhonorują najbardziej wytrwałych wystawców, którzy uczestniczyli nieprzerwanie w co najmniej pięciu kolejnych edycjach ekspozycyjnych (2007-2017). Do nagrody wytypowano ponad 50 firm (listę wyróżnionych opublikowano w nr 135 Europerspektyw

 

Wyróżnienia zostaną wręczone podczas gali przygotowanej w gmachu NOSPR 10 września br. Jak czytamy na stronie internetowej PTG SA uhonorowanie stałych wystawców będzie połączone z preferencyjnymi warunkami ich udziału w kolejnej edycji targów w 2021 r.

 

W tegorocznych targach, odbywających się 10-13 września br., udział zapowiedziało ponad 380 firm. Zagraniczni wystawcy przyjadą z kilkunastu państw, w tym m.in.: USA, Chin, Rosji, Niemiec, Wielkiej Brytanii. Jest to jedno z największych w świecie wydarzeń wystawienniczych, odbywających się cyklicznie, co dwa lata. Tegoroczna – 18 już edycja będzie połączona z debiutującymi w tym samym czasie i miejscu Targami EkoSpalanie&EkoTechnologie. Zarząd Polskiej Techniki Górniczej S.A. zapewnia, że wrześniowe targi w Katowicach będą okazją do zapoznania się z nowościami technicznymi, które mogą być stosowane przy produkcji węgla oraz w innych sektorach przemysłu ciężkiego. Każdy z wystawców stara się dobrze wypaść na targach, ponieważ mają one ogromne znaczenie marketingowe. Służą rozpoznaniu potrzeb rynkowych. Są również konfrontacją firm o podobnych asortymencie produkcyjnym co ma przełożenie na mobilizację w poszukiwaniu nowych rozwiązań technicznych i doskonalenia swoich wyrobów bądź rozszerzania oferty. Fabryka Sprzętu Ratunkowego i Lamp Górniczych Faser SA w katowickich targach uczestniczy nieprzerwanie od 1997 roku, czyli siódmej ich edycji.

 

– Każda edycja jest inna, ponieważ zmieniają się nie tylko wystawcy, ale także ich otoczenie oraz uwarunkowania gospodarcze i prawne. Ponadto organizatorzy zawsze starają się czymś miłym zaskoczyć targowych gości proponując różnorodne konferencje, konkursy, imprezy towarzyszące wystawom. Dla naszej fabryki najbardziej znaczące były targi z 2009 roku, ponieważ wtedy brylowaliśmy w Konkursie dla Producentów, w kategorii „Poprawa bezpieczeństwa” otrzymaliśmy dwie nagrody dla aparatów ucieczkowych dla górników. W tym roku na naszym stoisku zaprezentujemy zwiastun naszej oferty i możliwości produkcyjnych, ponieważ wszystkiego pokazać nie sposób przy tak specjalistycznym asortymencie dla różnych sektorów gospodarki jak nasz. Nowością będzie zmodernizowany aparat dla ratowników górniczych W-2000. Zdecydowaliśmy się pokazać pełną ofertę lamp nahełmnych z ładownicami, osobistych i sygnalizacyjnych oraz cztery typy aparatów ucieczkowych dla górników o 30., 60. i 70. minutowym czasie ochronnego działania – mówi Tomasz Sosnowski, prezes FSRiLG “Faser” S.A.

 

Prezes “Faser” SA uważa, że targach trzeba bywać, żeby utrzymać się na rynku i żeby wiedzieć, co się dzieje w poszczególnych branżach światowej gospodarki. W krótkim czasie, podczas kilkodniowych spotkań i oglądania wystaw można poznać oczekiwania odbiorców różnych asortymentów produkcyjnych, nowości techniczno-technologiczne oraz trendy i przewidywaną dynamikę zmian, za którymi trzeba nadążać.

 

– Co roku nasza fabryka uczestniczy w dwóch-trzech międzynarodowych targach branżowych. Imprez wystawienniczych jest bardzo dużo i trzeba bardzo rozważnie wybierać te najbardziej znaczące, żeby nie trwonić czasu i wysiłku organizacyjnego. Katowickie targi mają już od wielu lat światową renomę. Kilkanaście lat temu miały one duży potencjał handlowy dla wystawców, gdyż w trakcie targów pojawiały się konkretne zamówienia. Obecnie to nie jest już możliwe, ponieważ kontrakty są teraz efektem postępowań przetargowych lub wielomiesięcznych procedur sprawdzających atuty danego producenta – mówi T. Sosnowski z “Faser” SA.

Oprac. J. Talarczyk